САЩ обмислят преместване на военни бази след ударите на Иран
Съединените щати обмислят преместване на част от военните си съоръжения в Близкия изток по̀ на запад, включително към Израел, за да намалят риска от бъдещи атаки с ирански ракети и дронове. Според The Wall Street Journal ответните удари на Иран са нанесли щети за около 400 милиона долара на базата на американския флот в Бахрейн, като са загинали 13 американски военнослужещи, а стотици са ранени. Анализ на сателитни снимки сочи, че сред засегнатите обекти са щабът на Пети флот, казарма и складове, като реалната стойност на щетите може да е значително по-висока.
Източник: