"Развита мрежа от младежки центрове", но с недостиг
Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов заяви в парламента, че България е сред страните с най-развита мрежа от младежки центрове, но призна за недостиг на такива пространства в малките населени места и липса на устойчиви механизми за финансиране. Той подчерта, че законът не задължава всяка община да има младежки център, но отбеляза приемането на първа национална програма за финансиране (2026-2028 г.) с бюджет от 9,6 млн. евро, като уточни, че от 2022 г. министерството му не е водеща институция по изграждането им.
Източник: