ИРНА: Иран заяви, че без координация с Техеран няма гаранции за безопасно преминаване през Ормузкия проток
Иранският заместник-министър на външните работи Казем Гарибабади заяви, че безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без пряка координация с Техеран. Той предупреди, че опитите за създаване на паралелни маршрути извън съвместната рамка с Иран и Оман ще бъдат преустановени. Гарибабади подчерта, че всяка валидна договореност трябва да се основава на съответствие с Меморандума за разбирателство от Исламабад.
Източник: