Сдружение "Български музеи": Държавна политика ли е да бъдем доведени до фалит?
Министерският съвет не уважи исканията за бюджет на музеите и галериите, като увеличението от 4,9% на държавния стандарт е крайно недостатъчно, заяви председателят на Сдружение "Български музеи". Заради големите разлики в заплатите спрямо сектор "Образование" много специалисти напускат музеите, което заплашва сектора с колапс. Сдружението продължава да се бори за преминаването на 49 общински музея към държавно финансиране, за да се осигури единен принцип на финансиране.
Източник: