"Водните ресурси в страната са управлявани зле": Правителството предприема мерки срещу безводието в Плевен и Ловеч
Началникът на кабинета "Радев" Николай Копринков съобщи, че сушата обхваща цяла Европа, а лошото управление на водните ресурси у нас е довело до тежки проблеми с водоснабдяването, като приоритетно се работи по случаите в Плевен и Ловеч. Министърът на регионалното развитие Иван Шишков заяви, че правителството предприема краткосрочни и дългосрочни мерки, като основната цел е през лятото Плевен и Ловеч да не бъдат поставяни на воден режим или той да бъде сведен до минимум.
Източник: