Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
От юли тази година ваксинирането срещу варицела става задължително в България, като ваксината е безплатна. Задължителната имунизация се предвижда за родените след 1 януари 2025 г. в двудозова схема на 12–15 месеца и на четиригодишна възраст. Варицелата е едно от най-заразните заболявания, като най-засегнати са децата на 5–9 години.
Източник: