САЩ ще поискат мондиал и след 12 години
САЩ обявиха намерение да кандидатстват за домакинство на световно първенство по футбол след 12 години, като се позовават на отличната си инфраструктура и успешното провеждане на Мондиал 2026. От Белия дом заявиха, че единствено САЩ могат да се справят с евентуално разширяване на формата до 64 отбора, а добрите отношения между Доналд Тръмп и Джани Инфантино може да подпомогнат кандидатурата.
Източник: