СВОДКА

МОСВ настоява сондажът за минерална вода в Борисовата градина да бъде защитен в ПУП

Министерството на околната среда и водите настоява Столичната община да включи сондажа за минерална вода № 36хг в Борисовата градина в проекта на Подробния устройствен план на парка, за да се гарантира защитата му. Съоръжението, което е изключителна държавна собственост, не е предвидено в плана, въпреки че е било отразено в становище на Басейнова дирекция от 2022 г. През последните години са извършени редица технически дейности за възстановяване на сондажа, включително прочистване и лабораторни анализи.

Източник:

← Към България