МТИ: Унгария отзовава 37 ръководители на дипломатически мисии
Унгария отзовава 37 ръководители на дипломатически мисии като първа стъпка от обновяването на ръководния състав на задграничните си представителства, заяви външният министър Анита Орбан. Решението е продиктувано от изтичане на мандати при част от дипломатите и от стремежа интересите на страната да бъдат защитавани в съответствие с новите приоритети на външната политика. Мярката е част от по-широко професионално обновяване на дипломатическата служба, насочено към изграждане на висококвалифициран и мотивиран корпус.
Източник: