СВОДКА

Министерството на околната среда и водите поиска Столичната община да включи сондажа за минерална вода в плана на Борисовата градина

Министерството на околната среда и водите поиска от Столичната община да включи сондаж за минерална вода № 36хг в проекта на Подробния устройствен план на Борисовата градина, за да се гарантира защитата на съоръжението. От ведомството отбелязват, че наличието на сондажа е било известно още при изготвянето на плана и е било отразено в становище от 2022 г., но въпреки това не е предвидено в проекта. Сондажът разкрива минерални води от находище „Софийска котловина“ и е изключителна държавна собственост.

Източник:

← Към България