Община Хасково ще ползва безлихвен вътрешен заем за финализиране на пет проекта по Плана за възстановяване
Общинският съвет в Хасково одобри отпускането на временни безлихвени вътрешни заеми от бюджета на общината в размер до 1,38 млн. евро за финализиране на пет проекта, финансирани по Механизма за възстановяване и устойчивост. Средствата са необходими за окончателни плащания към изпълнителите до 30 юни 2026 г., след която дата разходите няма да бъдат признавани за допустими. Парите ще бъдат възстановени в общинския бюджет след приключване и отчитане на проектите в рамките на настоящата финансова година.
Източник: