Вандализираха емблематичната "Царска чешма" в Казанлък
Неизвестни лица са вандализирали емблематичната "Царска чешма" в Казанлък, като са демонтирали с лост мраморната облицовка на единия лъв. Заради нанесените щети чешмата е временно затворена за ремонт, а общината уточнява, че районът е оборудван с камери, които ще помогнат за установяването на извършителите. Местната власт призовава гражданите да пазят общественото имущество и да сигнализират на телефон 112 при подобни нарушения.
Източник: