Гневни фермери в Пловдивско унищожават реколтата си
Фермери в Пловдивско унищожават реколтата си заради ниски изкупни цени, липса на пазар и внос от съседни държави. Земеделец от село Златитрап започна да унищожава 50 декара ранно зеле, като загубата от нереализираната продукция възлиза на 50 000 евро. Друг фермер от пазарджишкото село Мало Конаре също планира да унищожи част от реколтата си, след като успял да продаде едва 20-30% от нея.
Източник: