В Сливен ще се проведе информационна кампания по повод Националния ден на безопасността на движението по пътищата
В Сливен ще се проведе информационна кампания за безопасност на движението под мотото "На пътя животът е с предимство" по повод Националния ден на безопасността на движението по пътищата. В нея ще се включат областната полиция, Регионалната здравна инспекция, БЧК, пожарната и областната администрация с цел повишаване на отговорността на шофьорите и пешеходците, особено през летния сезон. Кампанията идва на фона на данните, че от началото на годината в страната има 2899 катастрофи с 210 загинали и 3595 ранени.
Източник: