Правителството на Венецуела вдигна ограниченията над ''X'', Starlink пусна безплатен интернет
Венецуела изненадващо възстанови достъпа до социалната платформа "X" (бивш Twitter) след мощно земетресение, премахвайки забраната, наложена от правителството на Николас Мадуро през август 2024 г. Решението дойде след спешен призив от ООН за осигуряване на информация по време на хуманитарната криза. В отговор сателитната компания "Starlink" на Илон Мъск обяви безплатен интернет за месец, последвана и от местни телекомуникационни компании.
Източник: