ДПС зове Иво Христов да не закрива Комисията по досиетата, нямат нито един агент от ДС
Парламентарната група на ДПС се обяви категорично против намерението на управляващите да закрият Комисията по досиетата, определяйки го като опит за прикриване на престъпленията от комунистическия режим. Народният представител Станислав Анастасов заяви, че в ДПС няма нито един агент на Държавна сигурност и призова за широк обществен дебат по въпроса. От партията настояват паметта за миналото да бъде съхранена, за да не се повтарят трагични събития като Възродителния процес.
Източник: