Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
Бившата първа дама на Южна Корея Ким Кьон-хи беше осъдена на седем години затвор за приемане на подкупи под формата на скъпи подаръци в замяна на съдействие за назначения и бизнес облаги. Присъдата беше постановена от Централния окръжен съд в Сеул, като делото е част от по-мащабното разследване срещу сваления от власт президент Юн Сук-йол.
Източници (2):