Над 260 общини ще имат възможност за по-добра свързаност с Единната електронна съобщителна мрежа ЕЕСМ на държавната администрация
Общо 265 общини ще имат по-добра свързаност с Единната електронна съобщителна мрежа на държавната администрация по проект за широкомащабно разгръщане на цифрова инфраструктура, финансиран с до 135 милиона лева от Националния план за възстановяване и устойчивост. Проектът осигурява надграждане и разширяване на мрежата до всички общински центрове, както и защитени киберустойчиви комуникации и интернет, защитен от волуметрични DDoS атаки.
Източник: