СВОДКА

Служители от десетки държавни агенции излизат на протест на 29 юни

Служители от редица държавни институции ще протестират на 29 юни пред Министерския съвет с искане за равни права на всички работници и отмяна на Закона за държавния служител. Те настояват още за спиране на съкращенията и замразяването на заплати в ключови администрации, както и за осигуряване на необходимия ресурс за ръст на възнагражденията в Бюджет 2026 и 2027.

Източник:

← Към България