Парите от Фонда за пътна безопасност трябва да се използват по предложения от областните дирекции на МВР и от другите отговорни институции, каза Иван Демерджиев
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви, че парите от Фонда за пътна безопасност трябва да се използват съобразно предложения на областните дирекции на МВР, стопаните на пътя и други отговорни институции. Той посочи, че е поставена задача да се направят предложения за всеки опасен участък, като се заяви и необходимостта от проверка на законността и функционалността на мантинелите по пътищата. Демерджиев отбеляза още, че кражбите при изграждането и ремонтирането на пътища са напреднали.
Източник: