СВОДКА

Осъдиха бившата южнокорейска първа дама заради подкупи

Бившата първа дама на Южна Корея Ким Кьон-хи беше осъдена на седем години затвор за приемане на скъпи подаръци в замяна на съдействие за назначения и бизнес облаги. Това е първият случай в историята на страната, в който бивш президент и първа дама са зад решетките. Специалният прокурор поиска по-тежко наказание от седем години и шест месеца, подчертавайки, че Ким е използвала служебното си положение за лична изгода.

Източник:

← Към Крими