Австралия ще затяга забраната за социални мрежи за деца
Австралийският премиер Антъни Албанезе обяви, че правителството ще затегне допълнително законодателството, забраняващо на деца под 16 години да създават профили в социалните мрежи, след като проучване показа ограничен ефект на сегашната мярка. Властите възнамеряват да укрепят правомощията на Комисията за електронна безопасност, за да осигурят устойчивост на закона срещу евентуални съдебни оспорвания. Австралия беше първата страна в света, която въведе подобна забрана през декември, а нейният модел се следи внимателно от други държави, обмислящи аналогични ограничения.
Източник: