Най-сладкият празник на лятото: Кюстендил отново е столица на черешата - музика, забавления и вкусни изненади
От 26 до 28 юни Кюстендил е домакин на традиционния Празник на черешата, който предлага богата културна, кулинарна и музикална програма. Сред акцентите са уникално художествено изложение на череши, кулинарно изложение с дегустации, както и базар на местни производители. Събитието превръща града в притегателен център за любителите на черешите и българските традиции.
Източник: