САЩ отново удължиха лиценза за преговори за активите на "Лукойл"
Министерството на финансите на САЩ удължи до 25 юли срока на лиценза, позволяващ на компании да преговарят с "Лукойл" за закупуване на чуждестранните ѝ активи. Санкциите срещу "Лукойл" бяха наложени през октомври 2025 г., след което компанията се опита да продаде активите си на Gunvor, но сделката не беше одобрена от американското финансово ведомство. Впоследствие "Лукойл" сключи споразумение с Carlyle, което очаква одобрение от OFAC.
Източник: