Проф. Димитър Петков, директор на УМБАЛ „Св. Екатерина“, пред „Труд news“: Заради горещините посетете кардиолога си
Проф. Димитър Петков предупреждава, че горещините увеличават сърдечните проблеми, като пациентите трябва да избягват излизане между 12 и 16 часа, да носят шапки и вода. Той подчертава, че терапията за високо кръвно през лятото трябва да се различава от зимната, тъй като диуретиците и дозировките се променят. Кардиолозите съветват хората със сърдечни заболявания да се консултират с лекаря си за корекция на лечението в горещините.
Източник: