СВОДКА

Обсъждат проблема с безводието днес

Днес в Министерския съвет ще се проведе среща за обсъждане на безводието и състоянието на водопроводната мрежа, в която ще участва министърът на регионалното развитие Иван Шишков. Около 15 000 души са засегнати от воден режим, като най-тежко е положението в Търговище и Велико Търново, а основен проблем е амортизираната водопреносна мрежа – близо две трети от тръбите са азбестоциментови с изтекъл срок. Министър Шишков посочи, че трайно решение изисква мащабна подмяна на тръбите, която ще струва милиарди левове.

Източник:

← Към България