СВОДКА

Правителството ще обсъди проблемите с безводието и водопроводите в страната

Правителството ще проведе днес работна среща в Министерския съвет по проблемите с безводието и водопроводите, в която ще участват министърът на регионалното развитие Иван Шишков и представители на ресорните ведомства. Към момента 13 общини в страната са с режим на водоподаване, като засегнатите жители са близо 15 000 души. Министър Шишков обяви подготовката на програма за мащабна подмяна на амортизираната водопроводна мрежа, като приоритетно ще бъдат идентифицирани населени места с дефицит на водоизточници и компрометирани довеждащи водопроводи.

Източник:

← Към България