СВОДКА

САЩ няма да приемат бежанци

САЩ няма да приемат бежанци, след като Върховният съд даде зелена светлина за отмяна на временния защитен статут за граждани на Сирия и Хаити, заяви заместник-ръководителят на администрацията на Белия дом Стивън Милър. Той определи всички молби за убежище като фалшиви и подчерта, че вратите на Америка са напълно затворени за търсещите закрила, като мигрантите на границата с Мексико нямат право да кандидатстват за убежище, докато не преминат в южната съседна държава.

Източник:

← Към Свят