НАТО подписва договори за десетки милиарди долари на срещата в Анкара
На срещата на върха на НАТО в Анкара през юли 2026 г. ще бъдат подписани нови отбранителни договори за десетки милиарди долари, обяви генералният секретар Марк Рюте. Той определи инициативата като "военнопромишлена революция", която цели масово производство на оръжия и системи за дълбоки удари, както и съкращаване на бюрократичните процедури. Според Рюте сделките ще укрепят сигурността и ще създадат стотици хиляди работни места за съюзниците.
Източник: