КС отмени решението на предишното НС служебният кабинет да ни вкара в Съвета на Тръмп
Конституционният съд отмени като противоконституционно решението на предишното Народно събрание, с което служебното правителство се задължаваше да внесе законопроект за присъединяване на България към Съвета за мир на Доналд Тръмп. Според съда парламентът е осъществил недопустима намеса в правомощията на изпълнителната власт, нарушавайки принципа на разделение на властите и правната сигурност. Решението, внесено от Делян Пеевски и прието с гласове на депутати от ДПС, ГЕРБ, ИТН и независими, беше атакувано пред КС от служебния премиер Андрей Гюров.
Източник: