„Полстар“ ще спре продажбите на нови автомобили в САЩ от моделна 2027 година заради американските ограничения срещу китайските технологии
Шведският производител на електромобили „Полстар“ обяви, че ще спре продажбите на нови автомобили в САЩ от моделна 2027 година, след като не получи разрешение по американското правило за свързаните превозни средства. Мярката, която ограничава вноса на автомобили с китайски технологии като Bluetooth и Wi-Fi, доведе до спад на акциите на компанията с 5,7%.
Източник: