Протести на хората с увреждания и работещи в Клиниката за детски болести бяха проведени днес в Скопие
Два протеста се състояха днес в Скопие - на хора с увреждания и на работещи в Клиниката за детски болести. Хората с увреждания, организирани от коалиция „Променяме" - „За достоен живот", настояваха пред Министерството на социалната политика за връщане на 80-те часа месечно за личен асистент, премахване на административните пречки и приемане на закони за личния асистент и регистър за децата с увреждания.
Източник: