Граждани протестираха срещу проект за висока сграда в района на столичния квартал „Дианабад“
Жители на столичния квартал „Дианабад“ излязоха на протест срещу проект за 75-метрова сграда с до 25 етажа, като организаторът Никола Делчев заяви, че не са в Дубай и настояват да се запази качеството на градската среда. Протестът беше съгласуван със Столичната община и на място имаше полицейско присъствие, а общинският съветник Христо Копаранов подчерта, че хората не искат допълнително презастрояване на гъсто населените квартали.
Източник: