Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси след юни
Някои от най-големите банки в България планират да продължат да обменят левове в евро без такси и след задължителния срок до 30 юни, като всяка банка ще прилага свои правила. От Асоциацията на банките уточняват, че след тази дата финансовите институции могат самостоятелно да определят условията за обмяна. По данни на БНБ над 92% от левовите банкноти и монети вече са изтеглени от обращение.
Източник: