СВОДКА

Водата в София поскъпва с 43% в следващите 5 години, реши СОС

Столичният общински съвет прие становище, което позволява одобряването на бизнес плана на "Софийска вода" АД за 2027-2031 г., предвиждащ увеличение на цената на водата с 43% за пет години. Предложението планът да бъде върнат за преработка бе отхвърлено с 36 гласа "за", 3 "против" и 4 "въздържал се". Комплексната цена за битовите потребители ще нарасне от 2,11 на 3,02 евро на кубичен метър, като сметките ще бъдат допълнително индексирани с инфлацията.

Източник:

← Към Икономика