Комисията по култура и медии прие да си има обществен съвет
Комисията по културата и медиите в Народното събрание прие промени във вътрешните си правила, с които се учредява Обществен съвет като консултативен орган към нея. В състава му ще могат да участват представители на организации в сферата на културата, академичната общност и обществените медии. Конкретните правила за сформирането и дейността на съвета ще бъдат изготвени и приети от комисията през следващите седмици.
Източник: