Нетаняху може да се окаже най-голямата жертва на споразумението между САЩ и Иран
Бенямин Нетаняху може да се окаже най-голямата жертва на временното споразумение между САЩ и Иран, тъй като то подкопава политическия му бранд, изграден върху твърдението, че той е единственият лидер, способен да подчини Вашингтон на израелската воля по отношение на Иран. Според анализатори, бивши американски служители и дипломати, сделката показва, че наративът на Нетаняху за уникалния му контрол върху стратегическата връзка между двете държави е обърнат, компрометирайки десетилетния му политически капитал в американската система.
Източник: