Великобритания увеличава безмитните квоти за внос на стомана при новите защитни мерки
Великобритания увеличава безмитните квоти за внос на стомана спрямо първоначално предложеното при новите защитни мерки от 1 юли, след като бизнесът предупреди, че първоначалният вариант е прекалено рестриктивен. Безмитните квоти ще бъдат намалени с 51 на сто вместо с 60, като общият им обем ще достигне около 3,2 милиона тона, а за 11 вида стоманени продукти, които не се произвеждат в страната, няма да се прилагат мита. Министърът на търговията обяви, че мерките ще бъдат преразгледани след една година, за да се оцени балансът между защитата на местното производство и интересите на потребителите.
Източник: