С инвестиция от близо 2 милиона евро Професионалната гимназия „Хенри Форд“ има нов Център за високи постижения и STEM
Професионалната гимназия „Хенри Форд“ в София откри нов Център за високи постижения и STEM пространство с инвестиция от близо 2 милиона евро. Министърът на образованието проф. Георги Вълчев, който присъства на церемонията, подчерта, че създадената среда не отстъпва на европейските стандарти и ще осигури модерно обучение за над 1200 ученици. Той поздрави ръководството на училището за успешната реализация на проектите и насърчи учениците да се възползват пълноценно от новите възможности.
Източник: