МОК раздава по $10 000 на олимпиец
Международният олимпийски комитет (МОК) за първи път ще изплаща пари на спортистите, като всеки участник в олимпийските игри ще получи грант от 10 000 долара, а общият фонд е 140 милиона долара. Пау Гасол, председател на Комисията на спортистите, уточни, че средствата са за всички олимпийци, а не само за медалисти или представители на определени държави. Решението идва въпреки досегашната позиция на МОК срещу комерсиализацията на спорта и скептицизма на президента Кърсти Ковънтри относно заплащането на състезателите.
Източник: