СВОДКА

Фалстарт в СОС: Паркът ''Заимов'' остава със старото си име

Столичният общински съвет не успя да събере необходимите 31 гласа, за да преодолее ветото на областния управител върху решението за преименуване на парк "Заимов" на "Оборище", поради което старото име остава. Председателят на групата на БСП в СОС Иван Таков определи запазването на името "Заимов" като добра новина, докато общинският съветник от ПП-ДБ Веселин Калановски обяви, че докладът за преименуване ще бъде внесен отново още утре. Калановски аргументира позицията си с твърдението, че Владимир Заимов е предател и че ветото е юридически немотивирано.

Източник:

← Към Политика