„Алея на забравените“ в София ще напомня за бележити българи, заличени от националната памет, реши Столичният общински съвет
Столичният общински съвет прие единодушно доклад за именуване на алея между булевард „Евлоги и Христо Георгиеви“ и Перловската река на името „Алея на забравените“. Целта е създаване на мемориално пространство за бележити българи, свързани с борбите за освобождение, дарителството, науката, изкуствата и спорта, които са заличени от националната памет. Мястото е избрано символно, тъй като започва оттам, където са посрещнати заточениците от църковните борби за независимост.
Източник: