СВОДКА

Следващата среща на върха на Източния фланг ще се проведе в Румъния, съобщи президентът Никушор Дан

Следващата среща на върха на Източния фланг ще се състои в Румъния в началото на 2027 г., обяви румънският президент Никушор Дан по време на днешния форум в Гданск. В речта си той подчерта единството срещу Русия като колективна заплаха, солидарността с Украйна и необходимостта от увеличаване на разходите за военно оборудване. Дан също така информира колегите си за напредъка по центъра за морска сигурност в Черно море, който ще бъде домакинстван съвместно от Румъния и България.

Източник:

← Към Свят