Вицепремиерът Иво Христов предлага сградата на Нотариата в София да бъде дом на млади таланти за дебюти, срещи, изложби, дискусии и културни събития
Вицепремиерът Иво Христов предлага сградата на Нотариата в София да бъде превърната в дом за млади таланти, където да се провеждат дебюти, изложби, дискусии и културни събития. Той е изпратил писмо до Министерството на културата с искане да се проучи възможността за консервация и реставрация на сградата, която е паметник на културата. Идеята възниква след среща със Симеон Кърджиев, носител на златен медал от Международната олимпиада по философия, който отбелязва липсата на подходящо място за младите в София.
Източник: