СВОДКА

Билкар от Самоков разказа за ползите от билките на ученици, които посетиха градината му

Четвъртокласници от Самоков посетиха билкова градина, където местният билкар Румен Тодоров им разказа за лечебните свойства на растенията. Срещата бе организирана по повод Еньовден и имаше за цел да запознае децата с природата, като билкарят подчерта важността да не се използват химични съставки при билковите продукти. Учениците отговаряха на въпроси за билките и научиха за различните им приложения.

Източник:

← Към Любопитно