СВОДКА

Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният здравен министър Михаил Околийски

В рамките на новата рубрика на OFFNews „След властта" Искра Ангелова разговаря с бившия служебен министър на здравеопазването доц. д-р Михаил Околийски, който коментира острите новини за възнагражденията на болнични директори. Той уточнява, че част от изнесените големи суми са свързани с компенсации при пенсиониране и натрупани плащания, като заплатите на директорите се определят по методика, но по-важният въпрос според него е как се управляват болниците и по какви показатели се оценяват ръководствата им.

Източник:

← Към Здраве