За неизпълнение на трудовите си задължения директорите на културни институти носят дисциплинарна отговорност, каза министърът на културата
Министърът на културата Евтим Милошев заяви пред парламентарната комисия, че директорите на културни институти носят дисциплинарна отговорност за неизпълнение на трудовите си задължения. Той отговори на въпрос на депутата Чило Попов относно управлението на Народния театър и евентуално тенденциозно отношение към артистите. Милошев обясни, че институциите са самостоятелни, а нарушенията подлежат на проверка от инспекцията по труда.
Източник: