Под 52 евро глоба за смъртта на 6-годишния Ангел при дентална операция
Съдът окончателно потвърди глоба от 51,13 евро (100 лева) за стоматолога д-р Десислава Георджева след смъртта на 6-годишния Ангел Райчев по време на дентална операция под обща анестезия. Санкцията е за административно нарушение - липса на задължителна консултация с педиатър, а по-висока глоба от 300 лева беше отменена от съда. По случая е повдигнато обвинение и на анестезиолога д-р Пламен Мандев, който е освободен под гаранция.
Източници (2):