Индия твърди, че е „много близо“ до търговско споразумение със САЩ
Индийският министър на търговията Пиюш Гоял обяви, че страната му е „много близо“ до финализиране на търговско споразумение със САЩ след преговори в Ню Делхи с американския търговски представител. Основен спорен въпрос остават митата, като Индия настоява за по-ниски тарифи от тези за конкурентни икономики, докато Вашингтон иска увеличен внос на американски стоки. Първоначалното предложение предвиждаше 18% мито върху индийски стоки в замяна на намаляване на търговските бариери.
Източник: