Кенийската полиция разпръсна група, отбелязваща смъртоносните протести през 2024 г.
Кенийската полиция използва сълзотворен газ, за да разпръсне протестиращи в Найроби, които отбелязваха втората годишнина от смъртоносните антиправителствени протести през 2024 г., при които загинаха над 60 души. Силите за сигурност задържаха най-малко шестима души пред парламента, докато полагаха цветя, а в предградията също бяха разпръснати демонстранти със сълзотворен газ. Подобни действия бяха предприети и в град Момбаса, където протестиращи бяха ескортирани от полицията.
Източник: